Вбудовані пристрої — це комп’ютерні системи, розроблені та оптимізовані для виконання конкретного завдання. Такі системи мають на увазі мінімальне втручання людини або автономну роботу.
Вбудовані системи відрізняються за призначенням, розміром і складністю. Вони можуть підключатися до Інтернету, як фітнес-трекери, або працювати офлайн, як пральні машини чи мікрохвильові печі. Вони можуть бути оснащені простими мікроконтролерами, або мати складну компоновку. Вони можуть бути автономними або вбудованими в більшу систему. Проте процес проектування вбудованої системи містить приблизно однакові етапи.
- Визначення мети та вимог проекту
На цьому етапі виробник разом із замовником оцінюють ідею продукту та вирішують, розробляти її чи ні.
Аналітики проводять дослідження ринку і визначають конкурентні переваги пристрою. На цьому етапі визначається приблизна вартість виробу.
- Технічна документація
Успішна розробка продукту вимагає детальних технічних специфікацій з описом функцій, які повинен виконувати продукт, і аналізом виробничих вимог.
- Проектування архітектури системи
Треба вибирати своє правильне поєднання апаратних і програмних компонентів для вбудованого пристрою, щоб забезпечити його високу продуктивність. Вибрані апаратні компоненти оцінять потужність, функціональність продукту, його розмір і термін служби. На цьому етапі інженери повинні визначити відповідний мікропроцесор або мікроконтролер для продукту та периферійних пристроїв. Дизайнери створюють базовий прототип (особливо, якщо продукт новий або унікальний), щоб визначити всі технічні аспекти та оцінити апаратну сумісність і компоненти. Їм також доводиться вибирати відповідна ОС (у реальному часі чи ні, відповідно до вимог) і все необхідне набори інструментів розробки програмного забезпеченнявключаючи вибір мови програмування.
- Остаточна розробка прототипу
На цьому етапі визначається остаточний дизайн і характеристики виробу, оцінюється сумісність і правильне функціонування всіх обраних компонентів.
- Тестування
Тестування є важливою частиною розробки вбудованої системи. Дизайнери звертають увагу на перевірку вбудованого пристрою, оскільки хочуть бути впевненими, що показники його працездатності знаходяться в межах допустимих значень, а виріб ретельно виготовлено.
Тестування певною мірою проводиться на кожному етапі процесу розробки. Такий підхід допомагає оптимізувати часові, фінансові та людські ресурси. Випробування можуть проводити спеціальні лабораторії або самі розробники. Крім того, можуть бути проведені польові випробування.
Але на завершальному етапі йде ретельне тестування і підготовка до необхідної сертифікації. Тестування впливає на перевірку як програмних, так і апаратних компонентів. Інженери тестують і налагоджують код, а також перевіряють, чи програмний код може правильно працювати в системі. Якщо вбудовані вироби призначені для масового виробництва та продажу, необхідно пройти процедуру сертифікації. Детальніше про сертифікацію електронних пристроїв можна прочитати тут.
- Запуск продукту та масове виробництво
Перед запуском продукту необхідно переконатися, що вся технічна документація відповідає встановленим правилам, продукт пройшов необхідні перевірки і повністю готовий до масового виробництва.
Процес розробки вбудованих пристроїв вимагає компетентних і досвідчених фахівців на всіх етапах роботи. Тільки в цьому випадку можна гарантувати надійність і безпеку продукту, точність виконання вимог клієнта і дотримання узгодженого бюджету.
Доручаючи розробку вбудованих систем аутсорсингу, вам потрібно довіряти перевіреним та авторитетним командам. Компанія з розробки електронного дизайну, що надає послуги повного циклу розробки вбудованих систем, завжди буде в центрі уваги потенційного клієнта.