Содержание
У коледжі було розпочато багато підприємств. Це ідеальний час, щоб спробувати щось нове та зайнятися підприємництвом. То навіщо втрачати таку можливість? Якщо у вас є чудова ідея, втіліть її в життя.
Проте завжди є фінансова проблема. Скільки це буде коштувати? Чи є у мене необхідні кошти? Немає остаточної відповіді, оскільки всі бізнес-ідеї різні. Наприклад, відкриття роздрібного онлайн-магазину, служби професійних есе чи стартапу з розробки програмного забезпечення потребуватимуть різних сум коштів. Деякі речі дуже доступні з точки зору бюджету, інші – ні.
На щастя, за їхніми планами можна оцінити приблизний бюджет. Ось як це зробити.
Розвивайте свою ідею
Все починається з ідеї. Що ви збираєтеся пропонувати клієнтам? Це продукт чи послуга? Яка цільова аудиторія? І яку цінність ви їм пропонуєте?
Це важливий крок у роботі над вашим бізнесом, оскільки все це впливає на ваш майбутній бюджет. Наприклад, створення блогу чи веб-сайту може коштувати близько 50 доларів на рік із усіма необхідними функціями, такими як хостинг, тема WordPress і корисні плагіни. Але якщо ви хочете зробити щось складніше, можливо, варто подумати про те, як знайти додаткові кошти.
Напишіть бізнес-план
Перш за все, обов’язково мати план. По-друге, це схема того, що вам доведеться витратити.
Він включає стратегію, необхідні інструменти та активи, маркетинговий бюджет тощо.
Наприклад, якщо ви створюєте блог, можливо, вам не доведеться вкладати багато в це. У вас є ноутбук і ви можете створити безкоштовний веб-сайт на WordPress. Але вам, ймовірно, знадобляться гроші на цифровий маркетинг, щоб залучити більше людей на ваш веб-сайт.
З іншого боку, якщо ви хочете продавати власноруч зроблені принти та футболки, вам потрібно оцінити, які матеріали вам знадобляться, де їх купити, а також які потрібні інструменти. Також з’ясуйте веб-сайт, варіанти упаковки та можливості доставки.
Зробіть фінансовий прогноз
Коли ви звузили все до стислого бізнес-плану, настав час створити фінансовий прогноз. Є дві категорії виплат.
Витрати та активи
Він охоплює не лише інструменти та матеріали, які вам знадобляться. Він також має містити всі можливі виплати, пов’язані із запуском стартапу. Що це? Ну, є дозволи та ліцензії на бізнес. У прогноз на перший рік можна включити покращення сайту.
Поточні витрати
У цьому розділі вам потрібно буде оцінити, скільки буде потрібно для покриття поточних витрат принаймні на рік. Що це? Це включає оренду, страхування, нарахування заробітної плати, маркетинг або комунальні послуги. Якщо у вас немає таких витрат, вам пощастило. Але не забудьте також додати сюди податки.
Підсумуйте все
Тепер настав час дійти до остаточного числа. Підсумуйте поточні та початкові витрати, і ви отримаєте фінансовий прогноз для свого стартапу. А кількість залежить виключно від ваших потреб і бізнес-плану.
Ось професійна порада – завжди плануйте на гірше. Додайте до цієї суми плюс 30% на випадок, якщо щось піде не так. Це подушка безпеки, яка потрібна будь-якому новому бізнесу.
Де взяти кошти?
Якщо ваша ідея досить велика, можливо, вам доведеться залучити інвестиції в свою майбутню компанію. У цьому немає нічого поганого, і багато компаній починали саме так.
Які є варіанти? Їх кілька, розгляньте кожен і оцініть плюси і мінуси:
- Позики, гранти чи інші види фінансової допомоги можна отримати за допомогою відділу фінансів і стипендій коледжу, перевірте, чи доступний він у вашому коледжі;
- Розглянемо банківські кредити, процентні ставки та можливості їх отримання;
- Цифрові інвестиційні платформи, такі як Crowdfunding або Indiegogo, можуть бути чудовим варіантом;
- Представлення вашої ідеї безпосередньо інвесторам;
- Шукайте можливих інвесторів на таких веб-сайтах, як Wefunder або FounderClub.
Просто пам’ятайте, що не варто погоджуватися на величезні процентні ставки чи щось, що може призвести до негативних наслідків.
Економте
Навчання в коледжі – це ваша перевага. Існує багато ресурсів, доступних для вас абсолютно безкоштовно, тому не втрачайте можливість ними скористатися.
Наприклад, у вас є доступ до чудової бібліотеки, де ви можете знайти майже будь-яку важливу інформацію.
Крім того, ви можете записатися на курси, пов’язані з підприємництвом, управлінням бізнесом або фінансами. Використовуйте свої кредити з користю! І завжди можна поставити професорам більш практичні та конкретні питання, щоб отримати експертну пораду.
Що ще доступно безкоштовно? Wi-Fi та послуги копіювання та друку. Використовуйте всі онлайн-ресурси, які надає ваш коледж, і шукайте студентські знижки. Є навіть знижки на купівлю програмного та апаратного забезпечення для студентів, що є великим плюсом.
Також можна просувати свою компанію на кампусі та знаходити там перших клієнтів. Не кажучи вже про те, що ваші колеги можуть допомогти та стати частиною цього підприємства.
Висновок
Точна сума грошей, яка потрібна для запуску компанії чи стартапу, залежить від їх ідеї та бізнес-плану. Розробіть його, а також фінансовий прогноз і оцініть, скільки грошей вам знадобиться. Плануйте подушку безпеки, знайдіть інвесторів і вперед!