Содержание
Тривалість відновлення після травми залежить від багатьох факторів. Одне з ключових питань, яке визначатиме, як швидко ви повернетеся до свого найкращого результату, — це те, як ви виконуєте вправи. Які найкращі вправи спробувати і що ще потрібно взяти до уваги?
Прислухайтеся до порад лікаря
Ваш лікар порадить вам, які вправи безпечно робити та коли. Для деяких людей спокуса полягає в тому, щоб поспішити повернутися і почати працювати, перш ніж їхнє тіло буде готове до цього. Інші сприйматимуть це надто повільно та ризикуватимуть затримати своє одужання, не займаючись вправами, коли вони повинні це робити.
Ваш найкращий крок — запитати у лікаря чітку пораду щодо того, коли починати тренуватися та що ви можете робити. Тоді ви повинні дотримуватися їхніх порад, навіть якщо ваш природний інстинкт вимагає йти швидше. Якщо ви вважаєте, що поради, які дав лікар, вам не підходять, тоді має сенс звернутися до іншого медичного експерта, а не робити це самостійно.
Основною причиною поспішного повернення є фінансові потреби, оскільки ви можете відчувати, що скоріші заняття спортом допоможуть швидше повернутися до роботи. Щоб зменшити цю потребу, ви можете розглянути можливість відшкодування своїх витрат через процес подання позовів про відшкодування шкоди здоров’ю. Ці вимоги застосовуються, якщо третя сторона завдала шкоди через недбалість. Зазвичай у вас є до двох років після того, як ви усвідомили, що ви отримали травму, щоб подати позов.
Ще одна причина для того, щоб поспішно повернутися до свого старого розпорядку вправ, це, ну, рутина. Якщо ви від природи активна людина, вам може бути важко повільно розвиватися, коли ви звикли до швидкого темпу. Якщо ви належите до цієї категорії, ви можете виконувати кілька м’яких, але повноцінних типів тренувань.
Плавання для різних груп м’язів
У багатьох випадках плавання є однією з перших речей, які рекомендують тим, хто на шляху до одужання, оскільки воно не створює великого навантаження на ваше тіло. Ви можете подумати, що це тип вправ, який використовується в основному для схуднення або підтримки загального рівня фізичної форми, але насправді він також чудовий для нарощування багатьох різних м’язів.
Той факт, що вода щільніша за повітря, означає, що плавання є хорошим тренуванням, яке може зміцнити такі області, як передпліччя, верхню частину спини та основні м’язи живота. Це максимально наближено до тренування всього тіла, тому це хороший варіант, якщо ви хочете одночасно опрацьовувати різні групи м’язів, але більш м’яко та з меншою навантаженням.
Будьте обережні з силовими тренуваннями
Загальне правило при поверненні до тренувань з обтяженнями полягає в тому, що вам потрібно витратити стільки ж часу, скільки ви втратили через травму, щоб повернутися до розпорядку дня. Отже, якщо ви не відвідували тренажерний зал протягом трьох тижнів, вам, ймовірно, знадобляться ще три тижні, щоб знову повернутися до звичного розпорядку дня.
Також важливо пам’ятати, що не варто перестаратися на початку. Легко захопитися, повертаючись до спортзалу. Можливо, вам хочеться надолужити втрачений час, і ви, мабуть, почуватиметеся свіжими після відпустки. Але ви ризикуєте завдати певної шкоди, якщо будете піднімати більше, ніж потрібно, або проводити занадто довго з вагою.
Йога добре допомагає впоратися з хронічним болем
Йога — це ще один вид вправ, який зазвичай не пов’язаний із нарощуванням м’язів. Однак варто пам’ятати, що в цих тренуваннях ви використовуєте власну вагу як опір, що є одним із найефективніших способів набору м’язів. Йога також дає вам довші м’язи, і її можна адаптувати до певних областей, таких як ноги, руки або м’язи кора.
Після травми йога є одним із найбезпечніших видів вправ. Це допомагає збільшити діапазон рухів, і багато людей, які брали участь у різних дослідженнях, визнали його корисним для зменшення хронічного болю, такого як біль у спині. Це може зробити це важливим елементом вашої рутини, якщо ви боїтеся, що травма може мати тривалі наслідки.
Використовуючи правильні типи вправ, ви можете переконатися, що ваше повернення до тренувань буде максимально безпечним і що ви продовжите нарощувати м’язи стійким способом.