Сигарети та інші тютюнові вироби мають давню історію і використовувалися з незапам’ятних часів. Вони в основному використовувалися в релігійних і священних обрядах, але з роками тютюн набув популярності та популяризації його використання. Тютюн містить щонайменше 69 сполук, які, як відомо, є канцерогенними, включаючи нікотин.
Нікотин — хімічна речовина, яка викликає сильну залежність, зв’язується з лімбічною системою, центром задоволення в мозку, і вивільняє дофамін. Це призводить до відчуття настороженості, задоволеності та ейфорії, до якої в основному прагнуть курці. Однак наслідки є тимчасовими, і вам доведеться продовжувати курити, щоб досягти гарного самопочуття.
Залежність від нікотину фізична, психічна та поведінкова. Це означає, що куріння сигарет — це більше, ніж просто бажання, а скоріше спосіб життя, до якого людина звикла і залежить від полегшення, яке воно приносить. Доведено, що сигарети шкідливі для вашого здоров’я, і відмова може відновити ваше здоров’я незалежно від того, як довго ви курили.
Ознаки та симптоми нікотинової залежності включають:
- Тяга до сигарет і сильне бажання палити
- Зміни настрою, гнів, депресія
- Симптоми відміни, такі як дратівливість, запор
- Збільшення куріння більше, ніж зазвичай
- Є бажання кинути, але ви не в змозі виконати це
- Ви усвідомлюєте його наслідки, але не можете кинути
Доведено, що вживання тютюну шкодить вашому здоров’ю та спричиняє більше смертей, ніж ті, що спричинені вбивствами, ДТП, алкоголем і забороненими наркотиками разом узятими. Окрім раку легенів, це також основна причина раку ротової порожнини та стравоходу в усьому світі. Через ці причини багато курців мають бажання кинути палити.
Людський організм дивовижний, витривалий і самовідновлюється. У ту хвилину, коли ви гасите останню сигарету, почнеться фізичне одужання. Коли ви свідомо приймаєте рішення кинути палити, пам’ятайте, що це процес, а не подія. Це займе від вас багато фізичних і психологічних витрат, тому не недооцінюйте всю концепцію відмови від куріння.
Ось способи, як зменшити бажання палити та протистояти йому
Нікотинові пакети
Це чиста, свіжа альтернатива сигаретам і тютюновим виробам без запаху. Пакетик містить синтетичний нікотин, підсолоджувачі, ароматизатори, воду та рослинні волокна. Їх попередньо порційно розміщують між яснами та губами, де нікотин через слизову оболонку всмоктується в кров.
Ви можете придбати пакети з нікотином у Prilla, онлайн-магазині, який пропонує найкращі бренди на ринку. Пакети ідеально підходять для людей, які намагаються кинути палити, і вони задовольняють вашу тягу без почуття провини та наслідків вживання сигарет.
Вони також мають низку смаків, таких як м’ята, кориця, зимова зелень, перцева м’ята, кава, цитрусові, манго, медовий лимон, ментол, чорна вишня, м’ята, ягода та драконівський фрукт. Вони також мають неароматизовані нікотинові пакети, які не мають смаку та запаху та забезпечують чистий нікотин.
Пакети мають різну міцність: легкі, звичайні, міцні та надміцні. Це визначається різними рівнями, 2 мг є найнижчим і ідеально підходить для новачків до 8 мг, якому віддають перевагу довгострокові користувачі.
Нікотинзамісна терапія
Ці препарати короткої дії та назальні спреї, льодяники, нікотинові гумки та інгалятори. Це допоможе вам подолати сильну тягу до нікотину. Нікотинові пластирі також є ще однією альтернативою, яка має тривалу дію і може використовуватися в поєднанні з терапією короткої дії.
Уникайте ситуацій, які викликають бажання закурити
Вам потрібно визначити ситуації, які, швидше за все, спонукали вас курити. Це може бути група друзів, стрес, вечірки чи бари. Нехай ваша родина та друзі знають про ваше рішення кинути палити. Не бійтеся ставити себе на перше місце, тримаючись подалі від тих, хто вас не підтримує.
Якщо ви раніше курили під час пияцтва, постарайтеся максимально скоротити вживання алкоголю. Між алкоголем і курінням існує тісний зв’язок, тому на початкових стадіях віддавайте перевагу безалкогольним напоям, а потім повільніше.
Є багато громадських місць, у яких заборонено палити, включно з барами. Ви можете якісно провести час у таких місцях з друзями, не маючи бажання викурити сигарету.
Нагороджуйте себе
Вирішити кинути палити нелегко, і той факт, що ви намагаєтеся, це вже величезний крок. Будьте добрими та терплячими до себе та зміцнюйте нові здорові звички. Дійте повільно і щоразу приймайте свідоме рішення винагороджувати себе, наприклад, після тижня або місяця, коли ви не курите. Ви можете вибрати смачну їжу, подарувати собі або просто відпочити та насолодитися своїми досягненнями.
Отримати підтримку
Знайдіть групу підтримки з тих, хто йде тим же шляхом, що й ви. Так вам буде легше знати, що ви не самотні. Існують онлайн-програми, які мають на меті підбадьорити вас і надати правильну інформацію, коли справа доходить до відмови від куріння.
Ви не повинні робити це самі. Члени родини також можуть запропонувати хорошу систему підтримки без осуду. Будьте чесними щодо своїх цілей і бажань кинути роботу та прийміть допомогу, коли вам запропонують.
Пам’ятайте про переваги
Складіть список усіх переваг, які приносить відмова від сигарет, і читайте їх вголос щоразу, коли вам захочеться сигарет. Це включає в себе оздоровлення, економію грошей, витрачених на сигарети, кращий настрій і навіть загальне здоров’я близьких вам людей. Це зміцнить позитивні звички, пов’язані з припиненням куріння.
Використовуйте техніки релаксації
Коли ви кидаєте палити, весь цей досвід може бути стресовим і може забрати у вас багато чого. Ви можете практикувати такі техніки релаксації, як глибоке дихання, прослуховування музики, йога або медитація. Це допоможе зняти напругу, і ви зможете краще впоратися з бажанням.
Паління шкодить вашому здоров’ю, і хоча кинути палити здається складним завданням, ви можете це зробити. Зцілення від нікотинової залежності потребує часу та є унікальним для кожної людини. Будьте терплячими з собою та остерігайтеся спонукань до паління.
Це може зайняти кілька спроб, і ви навіть можете час від часу піддаватися цим бажанням, але нехай це не збентежує вас. Завдяки наведеним вище порадам ви все ще зможете відмовитися від куріння та жити здоровим і повноцінним життям.