Багато інформації та знань йде на вибір акцій, і багатьом інвесторам важко вибрати виграшну акцію, яка переможе ринок. Існують різні типи акцій, наприклад, акції росту та акції з дивідендами, усі ці нюанси можуть викликати стрес для інвестора. якщо ви хочете інвестувати у фондовий ринок, не вибираючи окремі акції, то взаємні фонди, такі як біржові фонди (ETF) та індексні фонди, — це ваш шлях. Ці кошти збільшують доступ до диверсифікованих торгових можливостей і можуть збільшити портфель будь-якого інвестора.

Є цікаві подібності та відмінності між індексними фондами та ETF. Перш ніж перейти до найкращого способу для інвесторів орієнтуватися в цих коштах, давайте точно визначимо, що це таке.

Біржові фонди

Біржовий фонд — це цінний папір, який відстежує товар, індекс або сектор, і його можна купити або продати на фондовій біржі. Цей вид фонду є дуже універсальним і прибутковим. ETF є недорогим вибором для сучасних інвесторів, які прагнуть диверсифікувати свої портфелі акцій, оскільки диверсифікація є ключем до хороших інвестицій. Дев’ять місяців тому 6,2 трильйона доларів світу були активами ETF.

Деякі приклади ETF включають фізично забезпечені ETF та валютні ETF. Золото та срібло — це товари з незмінною цінністю, тому інвесторам буде добре додати їх до свого портфеля. SPDR Gold Shares (GLD) і iShares Silver Trust (SLV) є власниками фізичного золота та срібла в злитках.

ETF мають ринкову ліквідність і прозорість, які є важливими критеріями для хороших інвестицій. Крім того, способи руху ETF на ринку є приблизним відображенням почуттів інвесторів щодо ризику та прибутку. Така інформація є безцінною для інвестиційних цілей.

Індексні фонди

Bogle’s Folly, створений Джоном Боглом у 1970-х роках, є першим індексним взаємним фондом, запущеним у сфері індексування. Принцип, що лежить в основі індексних фондів, полягає в простому купівлі та утриманні широко диверсифікованих акцій за мінімальною ціною. Індексний фонд складається з портфеля акцій, які відповідають динаміці певного ринкового індексу. Ринковими індексами, які використовуються для індексних фондів, можуть бути S&P 500 або Dow Jones Industrial Index.

Як згадувалося раніше, взаємодія із застарілими установами може бути не для всіх чашкою чаю, коли мова йде про інвестиції. Інвестиції в індексні фонди долають такі перешкоди, оскільки вони полегшують доступ до диверсифікованих інвестиційних перспектив. Головною перевагою індексного інвестування є диверсифікація, яку воно забезпечує за конкурентоспроможну ціну.

Зауваження для інвесторів

Індексоване пасивне інвестування є стандартною стратегією, яка використовується більшістю ETF та індексних фондів. Пасивне інвестування в індекс заощаджує кошти та залишає інвесторам більше грошей для роботи в межах своїх портфелів.

ETF та індексні фонди не є особливо захоплюючими варіантами інвестування. Проте їхня відсутність гострих відчуттів з лишком компенсується їхніми податковими перевагами. Індексні фонди, наприклад, зазвичай мають невеликі портфельні доходи, які, як правило, перетворюються на м’які податкові наслідки. ETF ефективні, коли йдеться про мінімізацію розподілу приросту капіталу. Така ефективність дуже добре прислужиться інвестору, який платить податок.

Бета-версія є показником нестабільності доходів акцій відносно всього ринку, а бета-версія 1,00 означає, що інвестиція несе такий самий ризик, як і на ринку. Індексні фонди, як правило, мають бета-версію 1,00, що означає, що індексні фонди не є найкращим способом захисту від ризику. Індексні фонди також відомі тим, що часто мають непомірні мінімальні інвестиційні вимоги. ETF не мають таких бар’єрів для входу.

Варто повторити, що значною перевагою як індексних фондів, так і ETF є те, що вони пропонують широкий доступ до багатьох цінних паперів. Імовірність негативного впливу волатильності ринку на портфелі інвесторів зменшується завдяки такому ризику. Ризик зменшується, а не усувається. Дробові акції також покращують профіль управління ризиками. Інвестори можуть купувати індексні фонди, як-от біткойни, як дробові акції, але це рідше для ETF.

Торгова перевага ETF полягає в тому, що їхні акції поводяться як акції. ETF купуються та продаються після відкриття ринків. Отже, ціна ETF змінюється протягом 24-годинного торгового періоду. З іншого боку, хоча інвестори можуть замовляти акції індексного фонду без обмежень у часі, їх можна купувати лише раз на день – після закриття ринків. На відміну від цін ETF, ціни індексних фондів стабільні протягом торгового дня, змінюючись лише після закриття ринків.

Стабільність цін індексних фондів також може бути недоліком. Ціни індексних фондів можуть менш реагувати на зміни цін індексних цінних паперів. ETF, з іншого боку, набагато гнучкіші, спритно реагуючи на зміни ринку.

Висновок

ETF є мудрим вибором для інвесторів, які прагнуть отримати доступ до ринків у найбільш ефективний спосіб. Вони також користуються популярністю через високу ліквідність. Вигоди від витрат і податкові переваги також є бонусом інвестування в ETF. Інвестори з більшим капіталом і більшим досвідом отримають задоволення від прибутків і стабільності, які забезпечують індексні фонди.

Загалом, коли справа доходить до ETF та індексних фондів, немає «або» або «або». Мудрий інвестор матиме у своєму портфелі обидва.

От admin